Skontaktuj się: tel. 503-522-605

Jak tworzymy nasz produkt?

Najważniejsza jest dla nas jakość produktu, dlatego drewno kupujemy głównie w Lasach Państwowych, gdzie jest prowadzona prawidłowa i racjonalna gospodarka leśna. Jest ono pozyskane  zgodnie z polskimi certyfikatami PEFC oraz międzynarodowymi standardami FSC. Kupując takie drewno masz pewność, że nie tylko będzie dobrej jakości, ale również nie zaszkodzisz naszemu środowisku naturalnemu.

Zanim pojedziemy po drewno do lasu..

Co roku stajemy do przetargów. Tutaj nasz największy strateg wybiera taki asortyment i w takiej ilości, żebyśmy mogli zaopatrzyć Cię w to co potrzebujesz, a nie to co jest akurat dostępne. Takie plany robimy na 2 lata do przodu.

drewno kominkowe do kominków klasy S2a S2b WD

Lasy mają swoje roczne i 10-letnie plany pozyskania

Według nich przygotowują drewno wg sortymentów. My kupujemy drewno w klasie S2a i S2b, a czasami w WD. Nie kupujemy tzn. drewna opałowego, ponieważ może zawierać zgniliznę czy robaki

Drewno jest układane w tzw. stosy

Jest to drewno w stanie okrągłym, ułożone 1mx1mx 1,2m długości. W takiej postaci ładujemy je dźwigiem na samochód i specjalistycznym samochodem wieziemy do naszego zakładu produkcyjnego. Zanim towar wyjedzie z lasu jest starannie przypinany i kilkakrotnie sprawdzany, tak by bezpiecznie dotarł na miejsce.

stos metr kwadratowy drewno do kominkow drewno kominkowe
łupanie drewna polano drewno kominkowe

W naszym zakładzie

drewno jest sortowane wg gatunków i każdy okrąglak jest od razu przełupywany. Dzięki temu od razu zaczyna schnąć i mamy pewność, że nie skruszeje lub nie spleśnieje zanim trafi do klienta. Na tym etapie każde drewno, które nie spełnia naszych norm jakości jest eliminowane i trafia do odpadów.

Przełupane drewno wiążemy w specjalne paczki

Część drewna odwozimy na magazyn podręczny, gdzie następnie jest cięte na odpowiednią długość i załadowywane na samochody dostawcze.

Pozostała część trafia na magazyn drewna do suszenia

Układamy je w dobrze nasłonecznionym miejscu w stosy ok. 8m wysokości, gdzie ma zapewnioną bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Dzięki temu bardzo szybko wysycha i mamy pewność, że również na tym etapie produkcji nie zapleśnieje.

Tak przygotowane drewno leżakuje przynajmniej 1 rok, a przy niektórych gatunkach 2 lata, po to by uzyskać optymalną wilgotność. Dopiero po uzyskaniu wilgotności ok. 20-25% uznajemy je za suche i sprzedajemy do klientów. Wtedy tniemy go na odcinki, które pasują klientowi i ładujemy na samochód.

Jest to towar, który wymaga od nas szczególnie dużo czasu i zaangażowania przy produkcji, dlatego jest dostępny w sprzedaży dopiero od sierpnia każdego roku, po to by miał czas na sezonowanie. Jego cena jest również stosunkowo wyższa.

Widziałeś już jak produkujemy nasze drewno, zobacz co się dzieje z nim potem.